دليل عدم محبوبيت مرد ۹۷ گله در ايران؟

زمان مطالعه(۲ دقيقه و ۳۰ ثانيه )

با سلام .تا بحال از خودتون پرسيديد که چرا علی دايی در تيم ملی ايران طرفدار نداره؟؟ خب اشکال نداره....

طبق نظر سنجی چندين سايت و روزنامه ، تنها ۲۰٪ از مردم تمايل به ادامه حضور علی دايی داشتند .ولی براستی چرا؟

يادمه محمد دادکان در هنگام بازگشت تيم ملی از لائوس گفت : مردم لائوس احترام خاصی برای دايی قائل بودند و در کنار او عکس می انداختند و .. اما درايران به او فحش و ناسزا ميدهند . براستی چرا؟

چرا دايی در کشور های ديگر محبوبيت داره اما در ايران اينگونه نيست ؟

چرا محبوبيت پروين و حجازی و عزيزی و مهدوی کيا و کريمی و ... بيشتر از آقای گل دنياست؟

بله دايی بايد خوشحال باشه که متولد آسياست و حد اقل نيمی از گلهای خود را مديون سريلانکا و مالديو و ... است . البته قصد نداريم گلهای دايی را لوث جلوه بديم چون حد اقل در اروپا تيم ملی ايران را با نام علی دايی  شناخته اند و به عقيده کارشناسان فوتبال ايران طی ۱۰ سال اخير مهاجمی بسان علی دايی نداشته .

يادم مياد در برنامه نودزمانی که علت نرفتن به المپيک از مايلی کهن پرسيده شد او گفت مشکل فوتبال ما اين نيست بلکه شما ببينيد بعد از من چه کسی دايی را در تيم ملی توانسته تعويض کند ؟ آيا دايی در اين همه سال در همه بازيها بدون عيب بوده ؟ ... البته بعد ها در برنامه طنز نقطه چين ، بامشاد علت نرفتن به المپيک را عدم تعويض دايی ميدانست.

اما هنوز نفهميديم چرا دايی در ايران طرفدار نداره؟

من الان دقيقا به شما ميگم:

۱- علی آقا بعد از هر گلی که برای تيم ملی زد قيافه طلبکارانه تری گرفت ( تا جايی که در تمرين تيم ملی قصد داشت حسين کعبی را مورد ضرب و شتم قرار بده)

۲- هر روز که پولدار تر شد می توانست دست هموطنان بی بضاعت خود را بگيرد ( دريغ از شرکت او در يک بازی خيريه)

۳- او ميتوانست اقدام به تاسيس موسسه خيريه کند تا از تختی هم محبوبتر شود اما ...( فرانچسکو توتی اخيرا يک موسسه خيريه تاسيس کرده)

 اخيرا گفته شد به دايی می خواهند نشان شجاعت هم بدهند ... البته در شجاعت علی دايی هيچ شکی نيست اما او آيا همين که اين افتخار را پيدا کرده تا بازوبند کاپيتانی تيم بزرگ ايران را بر بازو ببندد کافی نيست؟همين که ۸ ميليون تومان بابت کسب مقام سوم آسيا به عنوان کاپيتان از فدراسيون بگيرد کافی نيست؟

البته هم ماو هم خود دايی بهتر از همه می دانيم که او اگه ۱۰۰۰ گل ديگه هم بزنه مطمئنآ به آن جانبازی که دلاورانه به قلب دشمن زد نخواهد رسيد...مطمئنآ دايی به آن آزاده ای که ۱۰ سال در اسارت دشمن بوده نخواهد رسيد ... مطمئنا دايی به آن جانباز شيميايی که صدای سرفه اش را د رگلو خفه ميکند تا خانواده اش عذاب نکشند نخواهد رسيد ... مطمئنآ دايی به آن جوانی که تنها با هدف ارتقای سطح علمی کشور در ميادين بين المللی باعث کسب افتخار برای ايران ميشود نخواهد رسيد ...مطمئنآ علی دايی به آرش مير اسماعيلی قهرمان زود هنگام المپيک(در اخلاق) هم نخواهد رسيد ... 

 

در ضمن اين هم يک عکس از نيکبخت که از وبلاگ alireza-nikbakht.persianblog.ir با اجازشون اينجا ميگذارم . ( البته با اندكی تغييرات)

از شما هم ميخواهم با نظرات خود ما را از ديگر دلايل عدم محبوبيت دايی آگاه کنيد . با تشکر  از شما .

( به وبلاگهای زير سر بزنيد ...   abidelan.persianblog.ir  ( وبلاگ آقا مجيد گل كه بنده ۱۰۰ در صد با نوشته هاشون موافقم )

sacredblue.persianblog.ir    وبلاگ آبی مقدس...

    پيام هاي ديگران ()