نقد شعر...!

*

*

*

( لازم بذکر است که عکس تزئینی است ! خودم با فتوشاپ درستش کردم ! )

 

 


در راستای اهمیت موسیقی و اینکه خبر درگذشت مایکل جکسون بالاخره خبرانتخابات ایران (کودتا) را از صدر اخبار رسانه ها به پایین کشید این پست به نقد موسیقی و ارتباط آن با انقلاب مخملین پرداخته شده!                        نقد شعر "نیناش ناش" از ..(اسمشو بلد نیستم..!)
 

آقایون خانوما یکیتون به من سریع بگه که این خانومه که با ما جوره
یه کمکی از ما دوره / موهاش طلایی و صاف و بوره / من عاشقشم و قبوله؟
آره آره آره قبوله


 در این بیت آغازین ،عوامل استکبار بطور نامحسوس روابطشون با خانم لیونی (وزیر خارجه اسرائیل)رو که خصوصیت ظاهریش رو فقط بیان میکنن دارن برای تمامی خس و خاشاک و  منافقین و اراذل اوباش و کلیه ی دشمنان قسم خورده ی انقلاب اسلامی شرح میدن و با کلمه ی قبوله دارن سعی میکنن هماهنگی را برای براندازی نرم بوجود آورند.

وااای / همونی که خیلی نایسه / عمرا سرکوچه وایسه / راه میره آسه آسه
بگو ببینم قبوله ؟
وااای وااای قبوله

 

 در این قسمت ملعونها تلاش دارند اراذل و خس و خاشاک و منافقین و مخالفین وکلیه دشمنان قسم خورده رو برای رفتن و سر کوچه و ایستادن  با بکار بردن افعال معکوس تشویق کنند در حقیقت میخواهند با این اقدام به قانون پشت کرده و اعتراضات را کف خیابانها بکشند.


وای خاک عالم دیدی / چشاشو دیدی و پسندیدی / دیدی به تو گفتم که چقد
رنگ چشاش توپه / خوشگل و با تیریپه / سوژه واسه ی کلیپه / عطر تنش کشته منو / ادکلنش جوپه


  در اینجا دارد به نوعی وعده ی سر خرمن میدهد!با گفتن کلمات خوشگل و با تریپه میخواهد جوانان گمراه و مردان فاسد و زنان سگ باز را بقول خانم رجبی همسر لایق آقای الهام(یغفر الله ذنوبه...!) همراه خود کند.

ای وای که چشاش مانکنو کشتش // قربونش برم که فقط با خودم میگذره خوش بهش
ناخونای مصنوعیشم اصله / بدجوری به دل من وصله


  این بیت با زیرکی خاصی به دولت توهین میکند و ناخن را جایگزین کلمه ی مدرک تحصیلی کرده و با این اقدام میخواهد وزیر سابق کشور که دارای کاغذ پاره ای از آکسفورد بوده و البته با خدا معامله کرد به قول رییس جمهور دولت نهم و استیضاح شد را مورد توهین قرار دهد.

با اون قیافه خوب زیباش ناش / حالا بدو بکن نیناش ناش
چی شده ؟/ کسی نیگا نیگا کرده تو رو / برم بکنم ادبش /دکتره / برم دم مطبش / قلدره / بزنم تو دهنش


 در این قسمت باز هم ترویجی برای خشونت و درگیری در شعر دیده میشود با کلماتی چون "برم بکنم ادبش" و "بزنم تو دهنش" و "دولت کودتا استعفا استعفا "و ... (هرچند در این بیت مستقیم اشاره نشده به این آخریش) سعی در ایجاد اغتشاش و درگیری به بهانه های واهی دارند.هاا بزن زنگو / بگو ببینم خانوم میشناسی ارژنگو / بین غذاها چطور دوست داری خرچنگو / آخ میخوام فقط واسه من بپوشی....(بووووووووووق!)

این قسمت پیامی جز ... برای فاسدین ندارد!پول ماشینو / دوتا خونه دراندشتو / پول چکای بی برگشتو بدم و بزنی تو رگ و یه آب روش / به من تو می کنی یه بار گوش ؟ / آقا یه بار بوش زنگ و زد و گفت این خانومه که خیلی دلبره / از جنیفر لوپزه ما بهتره نیناش ناشم بلده؟!!


  در این قسمت که اشاره ی عمده ای به آقازاده ها و پول و ماشین بی ام و 120 میلیونی و چکهای بی برگشت و وام های میلیاردی و قرارداد استات اویل و پسر هاشمی و  خونه  ی درندشت آقای ناطق نوری داره و اشاره ی اکیدی دارد مبنی بر اینکه بزنید تو رگ و یه آب روش! و این ترغیب به مفاسد اقتصادیست و جنبه ی تشویقی هم دارد زیرا اشاره دارد این پولها بادآورده است و بزنید و حالش را ببرید!


 
در شعر و مخصوصآ در این قسمت دوم بیت اینبار به نکته ی اصلی که ارتباط با استکبار جنایتکار است مستقیمآ و بی پرده اشاره شده و نام کثیف "بوش "را در اینجا زمزمه کرده و در انتها هم به هنرمند غربی اشاره کرده و خواستار همراهی هنرمندان شده که متاسفانه تعدادی از  کارگردانان (محملباف،مجیدی،جلیلی،تبریزی،قبادی)و بازیگران فاسد و خوانندگان غربزده که درگذشته ی نچندان دور با صدای نجس خود ربنای ماه رمضان را میخواندند در داخل تحت تاثیر این اقدام از میرحسین موسوی یا کروبی حمایت کردند!


بیا پیش ما بشین و پادشاه این منطقه خواستت / تو یه ملکه فوق العاده ای میگیرم دنیا رو واست!

 در این قسمت دقیقآ اشاره به این دارد که آقای هاشمی به پادشاه عربستان گفته بود دولت کریمه را سرنگون میکند و میگوید اگه با ما باشین با پادشاهان همنشین میشوید که بفضل الهی با مشارکت 130 یا 140 درصدی در بیش از نیمی از حوزه های رای گیری این آرزو را با خودشون به گور بردند!

 

آقایون خانوما یکیتون به من زودی بگه که این دخیه که تنگه مانتوش / صورتیه رنگ پالتوش / چجوریه رقص تونگوش ؟ در این قسمت از شعر منظور ،ستاد دختران فیروزه ای است و  آتعداد کثیری مانتو که خانم فائژه هاشمی (یکی از آقازاده ها!)برای تبلیغ و آغازی برای انقلاب مخملین سفارش داده بود را مورد اشاره قرار میدهد.همانطور که مشخص است به مانتوی تنگ که اشاعه ی فحشا را ممکن میسازد اشاره دارد و از طرفی شاعر با زیرکی خاصی به جای رنگ سبز از رنگ صورتی استفاده کرده که تابلو بازی نشه!کور خونده اما!


 در انتها یادآور میشوم که انشا الله و بفضل الهی تمامی این عوامل فساد و فحشا و آموزش دیدگان انقلاب مخملین سریعآ و مجبورآ اعتراف کنند که در کشور های خارجی آموزش براندازی را میدیدند.

------------------------------------------------
امروز در صفحه ی شبنامه  روزنامه اعتماد ملی مطلبی شبیه به این پست که در تاریخ سیزده تیر(یک روز قبل از چاپ روزنامه) قرار داده ام مشاهده کردم . عنوان این مطلب صرفآ به این دلیل بود که دوستانی که مثل حقیر خواننده ی اعتماد ملی هستند و از طرفی همیشه محبت میکنند و بچه های آسمان را میخوانند شبهه ای در جهت اینکه مطالب بلاگ من  کپی شده از جایی باشد ایجاد نشود.

 

/ 123 نظر / 136 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مطرب

واااااااای میثم چقده قشنگ شده وبلاگت [چشمک]

ساقی

میثم ؟؟؟[نگران] این پایینی منم هــااااااااااا [نگران][خنثی] حواسم نبود با اسم مطرب(دوستم) نظر دادم [گریه]

ساقی

اینجا همچنان الله اکبر میگویند .. [زبان]

حسن شیرعلی

سلام بر میثم . بر عزیز دل . آره دیدم وب مستر خالیبند هم فیلتر شد . و خب با چنین تفکرایی همینجور هم ادامه پیدا میکنه این مسیر تصفیه ها و بستن ها و . . .

همون

ببین حالا یک درس خوندی ها قرار نشد چیز های گرون بخوای اگه می بینی می خوام برات خانواده جدید بخرم در واقع چون یک چیزی به خودم می می ماسه در واقع یک حق کمیسیونی از یک خانواده ترشیده می گیرم اما این شکلات ها بد است برایت ضرر دارد پسرم ..خس و خاشاک ..اراذل ...

همون

منم الان دارم اپ می کنم ..راستی میثم جان قالبت خیلی خوشگله پسرم برات ادامس شیک می خرم ..دوست می داری ؟؟؟[نیشخند]